Magdalena Jaskłowska-Englisz

Doktor biologii – tkactwa artystycznego uczyła się w Pracowni „Przy Długiej” w Warszawie pod kierunkiem Ewy Kamińskiej oraz w Akademii Łucznica. Ma uprawnienia do samodzielnego prowadzenia pracowni rękodzieła artystycznego. Organizatorka i kuratorka wystaw tkaniny artystycznej i fotografii. Współtwórczyni i kuratorka cyklu „Tkanina w Muzeum". Współpracuje z Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku oraz z Sekcją Tkaniny Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Swoje prace prezentowała na kilku wystawach zbiorowych. Jest członkiem European Textile Network.

Marek Englisz

Projektant graficzny i fotograf. Absolwent Policealnego studium Plastycznego COLLAGE w Warszawie gdzie uzyskał dyplom z projektowania graficznego. Terminował w pracowni Studio Konart" artysty grafika Jacka Konarzewskiego, z którym podjął stałą współpracę. Współpracował również z Telewizją Polską oraz agencją reklamową Sudler & Hennessey". Fotografuje od dziecka, swoje zdjęcia wykorzystywał w projektach grafiki reklamowej. Specjalizuje się w fotografii krajobrazu, portretach i fotografii roślin. Tworzy plakaty wydarzeń kulturalnych i kampanii społecznych. Jest autorem projektów graficznych wydawnictw. Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w wielu miastach w Polsce. Obecnie zajmuje się tworzeniem kompozycji graficznych, których materiałem wyjściowym są elementy własnych fotografii. Stara się nie rzucać w oczy.

Od kilku lat stanowią twórczy duet, przygotowując wspólnie projekty tkanin artystycznych, które później realizowane są przez Magdalenę.

Scroll to Top